فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای در گوشی آیفون

Turn On Two Factor Authentication

اگر شما نیز یکی از کاربران محصولات شرکت اپل هستید
و به مشکل عدم وجود پیش شماره ایران در لیست کشور ها مواجه شده اید، با ما همراه باشید

آخرین دیدگاه‌ها

بایگانی‌ها

دسته‌ها

 • هیچ دسته‌ای پیدا نشد

اطلاعات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

تأیید هویت دو مرحله ای چیست ؟

⬅️ حتماً در تنظیمات گوشی خود با پیغامی مواجه شده اید که با عنوان Apple ID Suggestions یا پیشنهادات اپل آیدی ، درخواست روشن کردن تایید هویت دومرحله ای  (Tow-Factor Authentication) را دارد.

⬅️ و یا پس از آپدیت کردن یا ریست کردن گوشی خود ، با قسمت Apple ID Security مواجه شده اید که از شما درخواست ورود شماره تلفن مینماید.

⬅️ و یا در هنگام استفاده از برخی سرویس های ویژه ی آیکلود ، همچون فعالسازی ایرتگ اپل (Air Tag)، بک آپ گیری از پیامک ها ، بک آپ گیری از رمز ها (Icloud keychain) ، Apple TV ، Apple Music ، Sidecar، Apple HomeKit و غیره ، از شما درخواست میکند تا تأیید هویت دو مرحله ای را فعال نمایید.

📱در این پیغام عنوان میشود که با روشن کردن تایید هویت دو مرحله ای ، امنیت اکانت خود را تأمین نمایید .

 

متاسفانه به دلیل تحریم ها، نام کشور عزیزمان ایران در بین کشورها وجود ندارد . و نمیتوان از شماره های داخلی برای این امر استفاده نمود

 

به زبان ساده تأیید هویت دو مرحله ای (Two-Factor Authentication) ، همان سرویس رمز پویا است که بر روی اپل آیدی شما فعال میشود و باعث بالا رفتن امنیت اپل آیدی و آیکلود شما خواهد شد.

برای فعالسازی این قابلیت باید یک شماره تلفن دائمی و معتبر دراختیار داشته باشید که همیشه و همه جا به آن دسترسی داشته باشید، تا بتوانید در موارد مختلف، جهت احراز هویت پیامک کد یکبار مصرف را دریافت نمایید.

با توجه به اینکه ثبت شماره تلفن روی اپل آیدی یکبار مصرف نبوده و اپل آیدی شما از این به بعد به این شماره وابسته میشود، به هیچ عنون از شماره تلفن های مجازی،غیر واقعی، فیک و یا شماره آشنایان در خارج از کشور بر روی اپل آیدی خود استفاده نکنید

 این شماره ها موقت بوده و به زودی از دسترس شما خارج میشوند و در  اختیار شخص دیگری قرار میگیرند

و اپل آیدی و گوشی شما از دست خواهد رفت!

چرا باید تأیید هویت دو مرحله ای را فعال کنیم ؟

با فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای با استفاده از سرویس شماره تلفن دائمی امریکای سیب وند، همچون تمام مردم دنیا از تمام قابلیت های گوشی خود استفاده نمایید

 

◀️ با فعالسازی این قابلیت امنیت اپل آیدی و اکانت آیکلود شما به بالاترین سطح ممکن ارتقا میابد و هیچ شخصی حتی با دانستن اپل آیدی و رمز شما ، بدون دسترسی به این شماره تلفن امکان ورود به اکانت شما را نخواهد داشت. 

◀️ پس از فعالسازی این قابلیت هر زمانی که بخواهید با اپل آیدی خود به دستگاهی وارد شوید ، و یا وارد اکانت آیکلود خود شوید ، کدی ۶ رقمی به شماره تماستان پیامک شده و هویت شما را تأیید میکند. 

◀️ برخی سرویس های ویژه ی آیکلود که تا کنون برای شما قفل بوده است ، همچون بک آپ گیری از پیامک ها ، بک آپ گیری از رمز ها (Icloud keychain) ، Apple TV ، Apple Music ، Sidecar، Apple HomeKit و غیره ، از این پس برای شما فعال خواهد شد.

◀️ بسیاری از اپلیکیشن ها ، همچون برنامه Adobe Sketch و یا بازی معروف PUBG ، برای بک آپ گیری ، نیاز به روشن کردن تأیید هویت دو مرحله ای دارند.

◀️ با فعال شدن این قابلیت اپل آیدی شما در هر حالتی قابل بازیابی خواهد بود. ( به ویژه عزیزانی که روی اپل آیدی خود برنامه های زیادی را خریداری کرده اند)

تأیید هویت دو مرحله ای چیست

قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) در واقع یک لایه امنیتی مضاعف را به حریم خصوصی شما اضافه می‌کند. با استفاده از این قابلیت تقریبا دسترسی هر فرد دیگری به محتوای اپل آیدی و استفاده از آن ناممکن می‌شود و شما تنها فردی خواهید بود که قادر به استفاده از سرویس‌های آن می‌شوید. در این مقاله قصد داریم که توضیحات جامعی در رابطه با قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) و نحوه فعال سازی آن خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. چنانچه در مورد هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان بخش پشتیبانی تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) چگونه عمل می‌کند؟

با فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) تنها دستگاه‌های قادر به استفاده از سرویس‌های آن می‌شوند که پیش از این شما آن‌ها را به لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود اضافه کرده باشید. در این شرایط اگر با استفاده از دستگاه جدیدی قصد ورود به اکانت یا حساب کاربری خود را داشته باشید می‌بایست یک تایید هویت دو مرحله‌ای را سپری کنید. اما دو مرحله نامبرده شده شامل چه مواردی می‌شوند؟

مرحله اول تایید هویت دستگاه جدید مربوط به وارد کردن رمز عبور اکانت شما می‌شود. اما در مرحله دوم تایید هویت فرآیند پیچیده‌تری طی می‌شود. در این مرحله یک کد شش رقمی برای یکی از دستگاه‌های هوشمندی که آن را به لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود اضافه کرده بودید ارسال می‌شود و شما باید این کد را در دستگاه جدید وارد کنید. بدی۲ن صورت طی دو مرحله فرآیند تایید هویت کاربر انجام می‌شود. با توجه به اینکه لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) توسط خود شما تعیین شده و تنها شما به آن‌ها دسترسی دارید، بدین صورت احتمال سوء استفاده افراد سودجو و ناشناس تقریبا به ۰ درصد می‌رسد. با ذکر یک مثال این موضوع رو نحوه عملکرد قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) را به طور دقیق‌تری شرح می‌دهیم.

فرض کنید که از یک آیفون استفاده کرده و اکانت فعالی در آن دارید. حال قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی را فعال کرده و آیفون خود را به لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) اضافه می‌کنید. در این شرایط یک آیپد جدید را خریداری می‌کنید و قصد دارید که با استفاده از آن به اکانت مشابه آیفون خود دسترسی پیدا کرده و وارد حساب کاربری مشابه موجود شوید. در این شرایط علاوه بر نیاز به وارد کردن رمز عبور اکانت در آیپد باید در مرحله دوم تایید هویت، کد شش رقمی که برای آیفونتان ارسال می‌شود را هم در آیپد وارد کنید تا فرآیند تایید هویت دو مرحله‌ای اکانت شما انجام شود.

بنابراین با فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای تنها ارائه رمز عبور اپل آیدی منجر به ورود افراد به اکانت آن نمی‌شوند و یک مرحله امنیتی جدید به این پروسه اضافه می‌شود. این موضوع می‌تواند به شدت در افزایش سطح امنیت کاربر موثر واقع شود. حال که با نحوه عملکرد قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) آشنا شدید، وارد مراحل بعدی شده و توضیحات تکمیلی دیگری را خدمتتان ارائه می‌کنیم.

دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices)

در بخش فوق به وفور از عنوان دستگاه‌های قابل اعتماد (Trusted Devices) استفاده کردیم اما این جمله چه معنایی داشته و چه دستگاه‌های در این لیست قرار می‌گیرند؟ در این زمینه خاص ، دستگاه‌های مورد اعتماد در واقع آن دستگاه از محصولات کمپانی اپل هستند پیش از این شما اکانت خود را در آن‌ها فعال کرده‌اید. در واقع دستگاه‌هایی که اپل آیدی و اکانت شما در آن‌ها فعال شده باشد به نوعی یک دستگاه مورد اعتماد (Trusted Device) محسوب می‌شوند. هنگامی که با استفاده از یک دستگاه جدید به منظور ورود به اکانت مشابه با این محصولات اقدام کنید، رمز عبور شش رقمی مرحله دوم تایید هویت در آن‌ها نمایش داده می‌شود.

 

شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers)

شماره‌ تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers)  آن دسته از شماره تماس‌هایی هستند که کاربر آن را در اپل آیدی خود ثبت کرده  و کد شش رقمی تایید هویت از طریق این شماره برای کاربر پیامک شده یا از طریق تماس و پیام صوتی به اطلاع کاربر میرسد. به منظور فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای حداقل باید یک شماره تماس به لیست شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers) کاربر اضافه شود. اپل اشاره می‌کنید که همواره سعی داشته باشید تا تعداد شماره‌های بیشتری را به لیست شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers) اکانت خود اضافه کنید تا در صورت بروز هر مشکلی برای شماره اصلی خود بتوانید فرآیند تایید هویت را از طریق سایر شماره‌های موجود تکمیل کنید.

متأسفانه امکان استفاده از شماره های ایران در اکانت اپل وجود ندارد. کارشناسان سیبوند سعی کرده اند با بهره گیری از تمام امکانات داخلی و خارجی ، برای افزایش امنیت اکانت اپل آیدی و آیکلود کاربران ایرانی ، شماره های اختصاصی دائمی و معتبر را در اختیار هموطنان عزیز قرار دهند.

 

باتوجه به اهمیت موضوع و نیاز به فراهم نمودن امنیت اطلاعات بویژه برای اکانت آیکلود که دربرگیرنده اطلاعات شخصی از جمله عکس ها ، فیلم ها ، یادداشت ها ، لیست مخاطبین ، بک آپ ها و مهم ترین سرویس آیفون یعنی Find my phone که در صورت به سرقت رفتن گوشی میتوانید آن راردیابی و قفل نمایید ، پیشنهاد میشود حتماًیک شماره اختصاصی تهیه کرده و اکانت خود را به صورت دائمی محاقظت نمایید.

کد تایید (Verification Code)

کد تایید یا همان Verification Code هم در واقع آن کد شش رقمی است که به منظور تایید هویت دو مرحله‌ای ارسال می‌شود. این کد می‌تواند در قالب یک پیام متنی ارائه شده و یا از طریق برقراری تماس با شماره تماس‌های مورد اعتماد شما به طور صوتی ارائه گردد. دقت داشته باشید که کد تایید (Verification Code) تفاوت کاملا محسوسی با رمز عبور (Passcode) دستگاه دارد. کد تایید تنها مربوط به قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) می‌شود.

آموزش فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Apple ID Two-Factor Authentication)

قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) هم اکنون برای آن دسته از کاربران سرویس آیکلود که حداقل یکی از دستگاه‌های آی او اسی آن‌ها مجهز به سیستم عامل آی او اس ۹ یا بالاتر باشد قابل استفاده خواهد بود. به منظور فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) تنها کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش تنظیمات یا همان Settings آیفون یا آیپد خود شده و گزینه iCloud را انتخاب کنید.
 • گزینه Apple ID را انتخاب نموده و سپس گزینه Password & Security را انتخاب نمایید.
 • در این قسمت گزینه‌ای با عنوان Two-Factor Authentication موجود است. این گزینه را لمس کنید.

اگر قصد دارید که قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) را در مک‌بوک مجهز به سیستم عامل OS X EI Capitan یا بالاتر فعال کنید هم باید مراحل زیر را طی نمایید:

 • وارد منوی اپل (Apple Menu) شده و سپس گزینه System Preferences را انتخاب کنید.
 • گزینه iCloud و سپس Account Details را انتخاب کنید.
 • بر روی گزینه با عنوان Security کلید کنید.
 • حال بر روی گزینه Two-Factor Authentication کلیک نمایید تا این قابلیت فعال شود.

مواردی که پس از فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) باید به آن‌ها توجه کنید

پس از فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) باید برخی از مشخصات و موارد خاص را دائما در یاد داشته و یا توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشید. توصیه می‌کنیم که این اطلاعات مهم را در کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود ذخیره کنید تا در صورت فراموش شدن احتمالی بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشد. این اطلاعات حائز اهمیت به شرح زیر هستند:

 • مشخصات اپل آیدی خود را همواره به یاد داشته باشید.
 • برای تمام دستگاه‌های خود رمز عبور تعیین کرده و این رمز عبور را به خاطر بسپارید.
 • همواره لیست شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers) خود در قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) را بررسی و به روز کنید. لیست این شماره تماس‌ها را در ذهن خود بسپارید.
 • دستگاه‌هایی که به لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود اضافه کرده‌اید را از نظر فیزیکی در مکان‌های امنی قرار دهید. فراموش نکنید که دسترسی افراد سودجو به این دستگاه‌های مورد اعتماد به معنای شکسته شدن امنیت قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) است.

مدیریت اکانت یا حساب کاربری

شما هر زمان که تمایل داشته باشید با استفاده از لینکی که در بخش زیر نمایش داده شده می‌توانید وارد صفحه مدیریت اطلاعات اکانت یا حساب کاربری خود شوید. در این بخش می‌توانید موضوعاتی نظیر شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers)، دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) و سایر تنظیمات مورد نظرتان را مدیریت کنید.

Manage your Apple ID

همواره لیست شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers)اکانت خود را به روز کنید

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم به منظور فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) در دستگاه خود حداقل باید یک شماره تماس را به عنوان شماره تماس مورد اعتماد خود تعریف کنید. دقت داشته باشید که همواره به لیست شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers) اکانت خود مراجعه کرده و در صورت نیاز این لیست را به روز رسانی کنید. به منظور انجام این عمل کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد اکانت اپل آیدی خود شوید.
 • به بخش Security مراجعه کنید.
 • حال با انتخاب گزینه Edit قادر به ویرایش اطلاعات مندرج در این بخش خواهید بود.

اگر قصد دارید که یک شماره جدید را به لیست شماره‌ تماس‌های مورد اعتماد اکانت خود اضافه کنید، کافیست که در این بخش گزینه Add a Trusted Phone Number را انتخاب نمایید. به منظور حذف شماره از این لیست هم کافیست که بر روی آیکون ضربدر موجود کلیک کنید.

مشاهده  مدیریت لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices)

مشاهده و مدیریت لیست دستگاه‌های مورد اعتماد یا همان Trusted Devices هم امر بسیار مهمی است. به منظور مشاهده و مدیریت این لیست کافیست که مراحل زیر را طی کنید؟:

 • وارد اکانت اپل آیدی خود شوید.
 • به بخش Devices مراجعه کنید.

در این بخش لیستی از دستگاه‌هایی نمایش داده می‌شوند که اپل آیدی شما در آن‌ها فعال شده است. در این لیست اطلاعات دیگری نظیر شماره سریال، مدل و … دستگاه‌هایی که به اپل آیدی شما متصل شده باشند هم نمایش داده می‌شود. شما به راحتی می‌توانید هر یک از این دستگاه‌های موجود را از لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود حذف کنید. در این شرایط اگر قصد استفاده از اکانت خود در آن محصول حذف شده را داشته باشید می‌بایست بار دیگر فرآیند لاگین اپل آیدی را از طریق آن تکمیل کنید.

پاسخ به برخی از سوالات متداول مربوط به قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication)

در این بخش قصد داریم که به سوالات متداول کاربران در رابطه با قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) و نحوه عملکرد آن پاسخ دهیم. این احتمال وجود دارد که یکی از این سوالات همان سوالی باشد که هم اکنون در ذهن شما هم ایجاد شده است. با این حال چنانچه در مورد قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) و فعال سازی آن در دستگاه‌های آی او اسی سوال دیگری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

 

 

اگر رمز عبور خود را فراموش کردیم چه کنیم؟

چنانچه رمز عبور خود را فراموش کنید، می‌توانید از طریق دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود نسبت به تغییر رمز عبور اقدام کنید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش تنظیماتی یا همان Settings دستگاه شوید.
 • گزینه iCloud و سپس نام خود را انتخاب کنید.
 • گزینه Password & Security را لمس کنید.
 • حال گزینه Change Password را انتخاب نموده و نهایتا رمز عبور جدیدتان را وارد کنید.

دقت داشته باشید که این امر تنها در دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) قابل پیاده‌سازی خواهد بود. اگر به هیچ یک از دستگاه‌های مورد اعتماد خود دسترسی ندارید باید به سایت زیر مراجعه کرده و مراحل مورد نیاز را به منظور ریست رمز عبور خود طی کنید.

Recover Your Apple ID

اگر به هیچ یک از دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود دسترسی نداشته و یا کد تایید (Verification Code) را دریافت نکردیم چه کنیم؟

اگر به هیچ یک از دستگاه‌های مورد اعتماد یا همان Trusted Devices خود دسترسی ندارید می‌توانید از شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers) در راستای عبور از سطح امنیتی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) استفاده کنید. اگر بنا به هر دلیلی کد تاییدی دریافت نکردید، کافیست که گزینه Didn’t Get a Code را انتخاب نموده و گزینه Send Code to My Trusted Phone Number را انتخاب کنید تا کد تایید مورد نظر بار دیگر به شماره تماس مورد اعتمادتان ارسال شود.

اگر در ورود به اکانت خود ناموفق بودم، چطور می‌توانم به آن دسترسی داشته باشم؟

اگر در ورود به اکانت خود دچار مشکل شدید می‌توانید رمز عبورتان را با استفاده از روشی که پیش از این به آن اشاره کردیم ریست کنید. همچنین اپل بستری فراهم کرده که در شرایط خاص می‌توانید با ارسال درخواست نسبت به دسترسی مجدد به اکانت خود اقدام کنید. در صورت نیاز به توضیحات بیشتری در رابطه با این موضوع می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان سیب وند تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

آیا نیاز به حفظ کردن سوال امنیتی خاصی وجود دارد؟

خیر، قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) شرح داده شده در این مقاله نیازی به انتخاب سوال امنیتی و پاسخگویی به آن ندارد. با استفاده از تایید هویت دو مرحله ای ، سوالات امنیتی که قبلا تنظیم شده اند به طور کلی پاک میشوند و امنیت اکانت به شماره تلفن بستگی خواهد داشت.

شرایط مورد نیاز به منظور فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) اپل آیدی چیست؟

به منظور استفاده بهینه از قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) دستگاه شما باید واجد شرایط زیر باشد:

 • سیستم عامل آیفون، آیپد یا آیپاد حداقل آی او اس ۹ باشد.
 • سیستم عامل مک‌بوک OS X El Capitan بوده و حداقل نسخه ۱۲.۳ برنامه iTunes در آن نصب شده باشد.
 • سیستم عامل اپل واچ حداقل WatchOS 2 باشد.
 • در کامپیوترهای ویندوزی حداقل از نسخه ۵ برنامه iCloud for Windows و نسخه ۱۲.۳.۳ ابزار iTunes استفاده شود.

اگر مکان دستگاهی که قصد لاگین شدن به اکانت را دارد با مکان واقعی آن تطابق نداشت چه کنیم؟

با فعال بودن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) در هنگام تلاش به منظور ورود یک دستگاه جدید به اکانت اپل آیدی شما کد شش رقمی برای دستگاه‌های قابل اعتماد شما ارسال می‌شود. در این شرایط مکانی از محصولی که برای اولین بار در تلاش است تا به اکانت شما وارد شود هم نمایش داده خواهد شد. از آنجایی که این مکان با توجه به IP شبکه دستگاه به طور غیر دقیق تخمین زده شده، این احتمال وجود دارد که تطابق دقیقی مابین مکان حقیقی آن و مکانی که نمایش داده می‌شود وجود نداشته باشد.

آیا امکان غیر فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) وجود دارد؟

پس از فعالسازی تایید هویت دومرحله ای ، امکان غیر فعال کردن این قابلیت دیگر برای شما وجود نخواهد داشت و اپل آیدی شما به شماره تلفن وابسته خواهد ماند. اما همواره میتوانید با مراجعه به تنظیمات اپل آیدی، شماره تلفن را تعویض و به روزنمایی کنید. پس باید از یک سرویس شماره تلفن معتبر همچون شماره تلفن سیبوند استفاده نمایید و اکیداً از شماره های مجازی برای این کار استفاده نکنید.

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) و نحوه فعال سازی آن خدمت شما عزیزان ارائه کردیم. توصیه می‌کنیم که اگر آیفون یا آیپد شما از سیستم عامل آی او اس ۹ و بالاتر بهره می‌برد حتما به منظور افزایش میزان امنیت اکانت خود قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) را در آن فعال کنید. چنانچه در مورد هر یک از موارد و بخش‌های شرح داده شده سوالی داشته و یا نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

 

چگونه تأیید هویت دو مرحله ای اپل را در ایران فعال نماییم ؟

همانطور که میدانید، به دلیل وجود تحریم های ظالمانه علیه کشور عزیزمان ایران و عدم وجود نام ایران در لیست کشورها، فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای با شماره های داخلی ممکن نیست. از طرفی این فرایند یکبار مصرف نبوده و از این به بعد اپل آیدی شما و امنیت آن کاملاً به شماره تلفن ثبت شده وابسته خواهد بود.

به عبارت دیگر ، پس از فعالسازی این قابلیت، هر زمان که اپل آیدی شما نیاز به احراز هویت داشته باشد، شما باید پیامک کد یکبار مصرف را روی شماره تلفن خود دریافت نمایید. (به عنوان مثال پس از آپدیت یا ریست کردن گوشی، تعویض رمز اپل آیدی، ورود اپل آیدی در دستگاه جدید یا در سایت اپل از طریق کامپیوتر، فعالسازی و هربار ردیابی ایرتگ اپل، ردیابی گوشی سرقت شده ، گرفتن بک آپ پیامک ها و بازیابی آن و …).

 

بنابراین ، به هیچ عنوان نباید از شماره تلفن های موقتی از قبیل شماره تلفن های مجازی رایگان ارائه شده در سایت ها یا اپلیکیشن هایی مانند Text Now ، شماره های دوست و آشنا در خارج از کشور ، شماره های یکبار مصرف و غیره استفاده نمایید.

با استفاده از شماره های غیر معتبر، امنیت اطلاعات شما به خطر افتاده و هر لحظه امکان دسترسی افراد به اطلاعات آیکلود شما وجود دارد، همچنین باید گفت که قطعاً و بدون هیچ شک و تردیدی ، در آینده ی نه چندان دور، اپل آیدی شما از دست خواهد رفت و ممکن است گوشی چند میلیونی شما ، به همراه این اپل آیدی قفل آیکلود شود!